יתרונות טיפול בסכרת באמצעות תזונה והומאופתיה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

המונח "הומאופתיה" נגזר מהמילים היווניות "homoios" ו-"pathos", שמשמעותן "סבל דומה". הומאופתיה היא גישה רפואית הוליסטית המשתמשת בחומרים המייצרים סימפטומים של מחלה אצל אנשים בריאים, כדי לטפל בתסמינים דומים אצל אנשים חולים.

תרופות הומיאופתיות מוסדרות כתרופות על ידי ה-FDA ואינן מוערכות לגבי בטיחות או יעילות. אין הוכחות מדעיות לכך שתרופות הומיאופתיות עובדות.

דיאטה הומאופתית היא דיאטה המשתמשת בעקרונות ההומאופתיה כדי להשיג אפקט רצוי. הרעיון מאחורי תזונה הומאופתית הוא שניתן להשתמש במזון לטיפול במחלות ומחלות ספציפיות.

הומאופתיה היא שימוש בחומרים הגורמים לאותם תסמינים כמו מחלה אצל אנשים בריאים, על מנת לטפל בסובלים מהמחלה. תרופות הומיאופתיות מוכנות מחומרים שדוללו פעמים רבות, לרוב במים או אלכוהול, עד שלא נותרו מולקולות של החומר המקורי.

הומאופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המבוססת על הרעיון ש"כמו מרפא כמו". תרופות הומיאופתיות עשויות לרוב מחומרים טבעיים, רבים מהם ניתן למצוא במטבח שלך.

הרעיון מאחורי ההומאופתיה הוא שלגוף יש נטייה טבעית לרפא את עצמו. מטרת הטיפול ההומאופתי היא לעורר את נטיית הריפוי הזו באמצעות חומר שייצור תסמינים דומים לאלו המטופלים.

בהומאופתיה, אין תופעות לוואי הקשורות לטיפול ותרופות זמינות עבור רוב המצבים.

סוכרת היא מצב המשפיע על יכולת הגוף לייצר או להגיב לאינסולין. אינסולין הוא הורמון שעוזר לגוף להפוך סוכר, עמילנים ומזון אחר לאנרגיה. כאשר למישהו יש סוכרת, או שהלבלב שלו לא מייצר מספיק אינסולין או שהתאים לא מגיבים לאינסולין שמיוצר.

הומאופתיה היא מערכת רפואה אלטרנטיבית המבוססת על טיפול כמו עם כמו. זה אומר שאם יש לך תסמינים של סוכרת אז אתה תטופל בחומרים הדומים לאותם תסמינים.

טיפול בסוכרת באמצעות הומאופתיה יכול להיות מועיל מאוד מכיוון שהוא יכול לעזור לווסת את רמות הסוכר בדם ולשפר תסמיני סוכרת כגון עייפות, תחושת צמא וראייה מטושטשת.

סוכרת היא אחת המחלות הכרוניות הנפוצות בעולם. זוהי הפרעה מטבולית הגורמת לרמות סוכר גבוהות בדם ועלולה להוביל לסיבוכים חמורים כמו מחלות לב, מחלות כליות ועיוורון. במקרים כאלו יתכן וימליצו לכם לעבור לתחליפי סוכר (כמו ממתיק סוויטאנגו)

הומאופתיה היא צורה טבעית של רפואה המשתמשת בחומרים מדוללים במיוחד כדי לעורר את מערכות הריפוי הטבעיות של הגוף.

ישנם יתרונות רבים של טיפול בסוכרת באמצעות תזונה הומאופתית כגון:

– שליטה ברמות הסוכר בדם

– שיפור הרגישות לאינסולין

– הפחתת משקל ורמות כולסטרול

– הפחתת הסיכון לסוכרת מסוג 2

דיאטה ייחודית לחולי סכרת – לא מתאימה לכל אחד וחובה להיוועץ בגורם מקצועי

הדיאטה היא דיאטה דלת פחמימות, עשירה בחלבונים ועתירת שומן. זוהי דיאטה קפדנית הדורשת מהמטופל הרבה זמן ומחויבות. הדיאטה אינה מספקת פתרונות מהירים או תוצאות מיידיות.

בחלק זה נדון ביתרונות הטיפול בסוכרת באמצעות דיאטות הומיאופתיות.

ישנן יתרונות רבים לביצוע דיאטה מסוג זה, כולל ירידה במשקל, רמות סוכר טובות יותר בדם ושיפור הרגישות לאינסולין.

יתר על כן, טיפול מסוג זה יכול לסייע בהפחתת תסמינים כגון עייפות ותשוקה לרעב למתוק.

אנשים העוקבים אחר הנחיות התזונה עלולים לחוות גם שיפור במצב הרוח שלהם ועלייה ברמות האנרגיה וכן שיפור במצב העור שלהם.

המאמר נכתב באדיבות סוויטאנגו

אילנה רביב

אילנה רביב

הומיאופטיה קלאסית היא עולם ומלואו - יפה בפשטותו, אבל גם מורכב, ולכן אני כאן, לעשות לכם סדר, ולעזור לכם להבין על מה מדובר בעולם הזה.

הומיאופטיה קלאסית

הומיאופטיה קלאסית היא עולם ומלואו – יפה בפשטותו, אבל גם מורכב, ולכן אני כאן, לעשות לכם סדר, ולעזור לכם להבין על מה מדובר בעולם הזה.

כתבות אחרונות